Mums pavyko! Miškai nevirs pramogų ištroškusių medžiotojų žaidimų aikštele. Naktiniai taikikliai neįteisinti ir šį kartą! Šiandien prie LR Seimo Jaunųjų žaliųjų organizacija su kitais žaliaisiais bei gyvūnų teisių aktyvistais pasisakė prieš jau kelintą kartą Seime bandomą prakišti naktinių taikiklių naudojimo medžioklėje įstatymą.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, Aplinkos ministerija, patys medžiotojai prieštarauja naktinio matymo taiklių įteisinimui.

Siekį įteisinti naktinio matymo taikiklių naudojimą įstatymo iniciatoriai motyvavo poreikiu sumažinti šernų populiaciją, kad būtų suvaldytas afrikinis kiaulių maras, tačiau toks sprendimas – ne išeitis ir tik atvertų kelią naujiems pažeidimams.

„Kiaulių maras ir naktinių matymo taikiklių įteisinimas neturi jokio loginio ryšio. Europos Sąjunga apskritai rekomenduoja uždrausti šernų medžioklę maro apimtose teritorijose, kad jie išgaištų patys ir nenešiotų užkrato į kitas vietas. Įteisinus naktinius taikiklius suklestės brakonieriai, nes bus neįmanoma sukontroliuoti, kas bus nušautas naudojant naktinį taikiklį: ar šernas, ar elnias, ar kiti gyvūnai, kuriuos tokiu būdu draudžiama medžioti.

Tai nehumaniškas medžioklės būdas, pažeidžiantis gyvūnų gerovę, atimantis iš jų ramybę ir galimybę pasislėpti.

„Visų pirma, žmogui yra amoralu turėti pranašumą prieš gyvą būtybę ir naudoti tokias technikas. Ir už viso šito galbūt slypi korupciniai ryšiai, čia yra suinteresuotų žmonių grupė“
– JŽO pirmininkas Karolis Dimbelis.

naktinia-taikililai naktiniai1

 

 

Sekite ir dalinkitės mūsų naujienomis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *